כתבו אלינו

*
*
*
*
בלוג מרץ 2017

מרץ 2017

הרצליה תעקוף את נתניה בסיבוב

אסף כהנר, מנכ"ל חטיבת השיווק בחברת Ewave Nadlan

 

שכונת גליל ים היא אחת השכונות המהותיות שיקומו בשנים הבאות בהרצליה. בזכותה, בין היתר, הציגה העיר הרצליה בשנה האחרונה נתונים מרשימים של התחלות בניה, מה שמאותת אולי על העתיד לבוא. לפי נתוני הלמ"ס, בין ינואר לספטמבר 2016, הוחל בבנייתן של 887 דירות, זאת לעומת בנייתן של 825 דירות ב-2015, ו-380 דירות בלבד באותה תקופה במהלך 2014.

 

בהרצליה מקודמות תוכניות נוספות שעתידות להגדיל משמעותית את היצע הדירות בתחומה. כך מקודמות תוכניות ענק להתחדשות עירונית שיוסיפו לעיר לפחות כ-7,000 דירות נוספות; עוד 3,000 דירות באזור אפולוניה צמוד לשכונת נוף ים במערב הרצליה; כ-1,600 דירות יבנו בשכונת קרית שחקים הממוקמת סמוך לציר שדרות שבעת הכוכבים ומסילת הרכבת ועוד כ-11,500 דירות מתוכננות בתוכנית ענק בחוף התכלת.

 

בשנים הבאות נראה המשך עלייה בהיקף התחלות הבניה בעיר הרצליה הנובעת בעיקר בשל תוכנית הענק בגליל ים. אני מעריך כי העיר הרצליה תתפוס את המקום השלישי בהיקף התחלות הבניה בארץ ואף עשויה להחליף את מקומה של העיר נתניה, בסגמנט זה, שם נרשמה בשנה האחרונה ירידה בהיקף התחלות הבניה. למרות הפער מהותי בין מחירי דירות הנמכרות במסגרת תוכנית למשתכן לבין דירות הנמכרות במחיר שוק, נראה כי גם זה לא יספיק כדי להוזיל את המחירים. אחרי הכל, העיר הרצליה היא אחת הערים המבוקשות למגורים באזור השרון בפרט ובישראל בכלל. זוהי עיר עם מרכז אקדמי המתקיימת לצד אזור תעסוקה מפותח וחוף ים מהיפים בארץ. 1500 דירות במחיר למשתכן הינה כמות מכובדת אבל עדיין קטנה יחסית לעומת הביקושים הגבוהים לאזור השרון והרצליה בפרט. גם מחירי הדירות הנמוכים בכ-20% לעומת מחירי השוק אינם חזקים מספיק כדי להוזיל את המחירים בסביבה.

Whatsapp