כתבו אלינו

*
*
*
*
בלוג אוגוסט 2017

אוגוסט 2017

 

היקף האכיפה, השיטור והסיור בדרום תל אביב – הסיפור שטרם סופר, המספרים שמשנים את המציאות.

מוקדם יותר השבוע החזיר בג"צ בהחלטתו על המסתננים את דרום תל אביב לכותרות. כבר דווח שראש הממשלה נתניהו מתכוון לסייר בדרום תל אביב בעקבות החלטת בג"צ כדי לחוש את השטח, והוא גם ציין כי "מדיניות ישראל בסוגיית המסתננים מבוססת על שלוש רגליים: הגדר שהקמנו בדרום ובלמה לחלוטין את המסתננים; ההסכם שהשגנו עם מדינות אפריקניות, להעביר אליהן מסתננים; ושלישית- סוגיית האכיפה".

אז בעניין האכיפה. למי שסייר בשנתיים האחרונות בדרום תל אביב – ורבים מכם השתתפו בסיורים שקיימנו – יכול לראות את הנוכחות המוגברת של שוטרי משטרת ישראל ושל יחידת הסיור העירונית שמפעילה עיריית תל אביב. פרשי משטרה, אופנוענים, ניידות וסיורים רגליים – מכול המגוון הזה ניתן לראות בפעילות באזורים של מדרחוב נווה שאנן, גינת לוינסקי, התחנה המרכזית, כמו גם ברחובות הצדדיים.

מראה העיניים קיבל לאחרונה אישור דרך היקפי ההשקעה הכספית שדיווחו המדינה והעירייה. מניתוח של נתונים אותם מסרו המשרד לביטחון פנים ועיריית תל אביב לוועדת הפנים והגנת הסביבה עולה כי בשנת 2016 סך ההשקעה להגברת האכיפה והביטחון האישי בדרום תל אביב עמד על למעלה מ-79 מיליון שקלים.

ניתוח הנתונים שמסר המשרד לביטחון פנים מעלה כי תקציב משטרת ישראל לטיפול בשכונות דרום תל אביב עמד על היקף של 45.7 מיליון שקלים, וזאת באמצעות פעילות של תחנת משטרת "שכונות", הממוקמת בדרך בר לב בתל אביב, ותחנת משטרת "שרת", הממוקמת ברחוב המסגר בתל אביב. תקינת השוטרים בתחנת "שכונות" לשנת 2016 עמדה על 42 תקני שוטרים בעלות של 10.2 מיליון שקלים; תקינת השוטרים בתחנת "שרת" עמדה על 88 תקני שוטרים בעלות של 21.4 מיליון שקלים; בנוסף, סך ההוצאות השוטפות לתחנות "שרת" ו"שכונות" עמדו על 14.1 מיליון שקלים.

עוד מסר המשרד לביטחון פנים כי תקני כוח האדם של הרשות הארצית לכבאות והצלה, הפועלים במסגרת צוותי אכיפה משותפים למשרדי ממשלה נוספים בשכונות דרום תל אביב, עמדו על היקף של 2 מיליון שקלים.

עיריית תל אביב-יפו דיווחה כי היא הקצתה בשנת 2016 סך של 31.4 מיליון שקלים לקידום תחומי האכיפה, האבטחה והביטחון העירוני. חטיבת התפעול בעיריית תל אביב-יפו דיווחה כי הקצתה תקציב של 29 מיליון, ואשר יועד בין השאר לפעילות של הסיירת לביטחון עירוני (סל"ע), אגף הפיקוח – רישוי עסקים, טיפול במפגעים בשטחים פרטיים, ועוד. בנוסף, מינהל בינוי ותשתיות הקצה תקציב להגברת התאורה הציבורית בהיקף של כ-2.4 מיליון שקלים.

לצערנו מקרי פשע ימשיכו להתבצע בדרום תל אביב, כפי שהם גם מתבצעים בכול שטח עירוני אחר במדינת ישראל. יחד עם זאת, מי שרואה את ההשקעות האדירות שמתבצעות בשטח, יכול להבין שהכיוון הוא למתן של מענה שיטתי ומאורגן שבמרכזו השבת הסדר ותחושת הביטחון לשכונות דרום תל אביב.

 

Whatsapp