כתבו אלינו

*
*
*
*

ינואר 2019

כמה מחשבות בפתחה של שנה אזרחית חדשה - שנת 2019 שבאה עלינו לטובה בחצות הליל.

מי שעוקב אחרי הכתיבה שלי יודע שאני חוזר ומדבר על הנושא של הגידול המאסיבי באוכלוסיית ישראל, אחד המשתנים המרכזיים המשפיע על צד הביקוש של עולם הנדל"ן. 
אז נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שהתפרסמו אתמול (יום ב') מראים כי אוכלוסיית ישראל נוגעת ברף ה-9 מיליון נפש, וליתר דיוק – 8.972 מיליון איש. במהלך שנה זו גדלה אוכלוסיית ישראל ב-2%, כ-174 אלף נפש. 185 אלף תינוקות נולדו במהלך 2018, וכ-28 אלף עולים הגיעו לישראל. 
רק לשם קבלת הפרופורציה – שיעור גידול האוכלוסייה בעולם נמצא על כמחצית מזה שבישראל, והמגמה היא של ירידה. הוא נאמד בשנת 2018 ב-1.09% בלבד, בשנת 2017 הוא עמד על 1.12%, בשנת 2016 עמד על 1.14%, ובשנת 2015 על 1.19%.

המסקנה שלי – וזו לא פעם ראשונה שאני אומר אותה - המדינה חייבת להתעורר ולהאיץ את הפעילות של תחום הנדל"ן. לייצר אטמוספירה שתעודד יזמים לבנות, תעודד משקיעים להשקיע, תפתח חסמי בירוקרטיה, תייצר את התשתית שתאפשר להגדיל את צד ההיצע ובמהירות האפשרית – כי הצד של הביקוש כבר נמצא כאן, הוא נמצא כאן בגדול, והוא הולך וגדל משנה לשנה.

ומה אנחנו ב-Ewave Nadlan עושים? ממשיכים בעשייה, תורמים את תרומתנו להגדלת צד ההיצע. רק בימים האחרונים פתחנו הרשמה לפרויקט חדש חדש בתל אביב – ברחוב הקונגרס 20-22, כצפוי תל אביב מייצרת ביקושים חזקים. מי שמחפש השקעה בטוחה, שחולם על דירה בתל אביב, בתקציב נורמלי, ובאזור שעף הכי חזק קדימה – צירפתי הזמנה לאירוע בשישי זה. מי שבעניין, מוזמן לפנות אלי בפרטי.

ובהזדמנות זו נאחל לכל קהילת הרוכשים שלנו ב Ewave Nadlan, לשותפים שלנו, לעובדים שלנו, ולכל החברים והאוהבים שלנו – שתהיה שנת 2019 שנה של הצלחות, של אושר, והגשמת חלומות!!

Whatsapp