כתבו אלינו

*
*
*
*
בלוג מרץ 2017

מרץ 2017

זה הזמן לקנות דירה ברעננה

גיל עובדיה, מנכ"ל משותף בחברת Ewave Nadlan

 

העיר רעננה היתה מאז ומתמיד מבוקשת על פלחי אוכלוסייה מגוונים ובמשך שנים החזיקה בתואר שיאנית עסקאות הנדל"ן - גם בהיקף העסקאות וגם במחיר שנסגר.

 

החל מאמצע שנות ה-2000 מחיר דירת יד שניה היה גבוה למעלה מ-10% מהערים השכנות לה. התמונה החלה להשתנות במהלך 2016. אז הוציאה הממשלה לפחות שלושה מכרזי מחיר למשתכן המציעים דירות מוזלות במאות אלפי שקלים לעומת מחירי השוק. זאת לצד המשך יצירת היצע דירות חדשות בפרויקטים להתחדשות עירונית והקמת שכונה חדשה בעיר שעתידה לכלול 3,500 יחידות דיור.

 

מציאות זו היא שהביאה למהפך במגמת מחירי הדירות בעיר. בעוד שבין השנים 2007-2010 רעננה החזיקה בפער מחירים גבוה עם שכנתה כפר סבא בשיעור של למעלה מ-20%, (דירה בכפר סבא נמכרה בזמנו במחיר ממוצע של כ-950 אלף שקל, בעוד שברעננה נמכרה דירה דומה  ב-1.2 מיליון שקל). בשנת 2016, לעומת זאת, הפער הזה מצטמצם משמעותית ל-7% בלבד, כאשר דירת ארבעה חדרים בכפר סבא עולה 1.88 מיליון שקל לעומת 2.15 מיליון שקל ברעננה.

 

עם זאת מדובר בירידה היא זמנית בלבד. אם עד לפני שנה משפרי דיור וזוגות צעירים היו חולמים לרכוש דירה ברעננה, היום זה הזמן שלהם להגשים את החלום. בסופו של יום יש לזכור כי רעננה מותגה תמיד כ"פנינת השרון". העיר מספקת לתושביה רמת חיים ורמת חינוך מהגבוהות ביותר באזור. ניצני ההתחדשות בעיר מתחילים עכשיו, לאחר שבמשך למעלה מעשור לא נבנתה בעיר אף שכונה חדשה. כעת זה המחיר שמשלמים, אך הוא זמני.

 

 

 

Whatsapp