כתבו אלינו

*
*
*
*

ספטמבר 2021

פוסט מסורתי,
ערב ראש השנה תשפ"ב, ספטמבר 2021
"שנה הלכה, שנה באה
אני כפי ארימה"
(מילים: לוין קיפניס, לחן: נחום נרדי)


כולנו מכירים את שיר ראש השנה של לוין קיפניס, אין ילדה או ילד שלא שרו את השיר בגן או בבית הספר היסודי, רבים זוכרים את מילות השיר המברכות את אבא ואמא, את הדוד הגיבור אשר על המשמרת... אך מעטים זוכרים שבשיר יש גם ברכה המיועדת אלינו, העמלים בענף הנדל"ן. נחזור לזה בסוף הפוסט, בינתיים תהיו איתי או תדלגו לסוף...
כהרגלי מדי שנה, בפוסט ראש השנה, אני נוטש את עמדת הפרשן ומספר לכם מה עבר עלינו ב-Ewave Nadlan במהלך השנה שעברה, ולאיזה כיוונים חדשים אנו פונים בשנה הבאה עלינו לטובה.


נתחיל בסיכום השנה האחרונה:

מסירת דירות – זה הדבר שבשבילו אנו קמים בבוקר, עובדים שעות ארוכות, במשרד ובשטח, כל יום, כל היום – זו המשימה שמגלמת בתוכה תהליכים שנמשכים שנים, ומתמצים בסופו של דבר בלקוחות/חברים המקבלים מפתח לדירה חדשה.
ובכן - בשנה האחרונה מסרנו 249 יח"ד, ב-4 פרויקטים הפרוסים בין תל אביב, גבעתיים ובאר שבע. בתהליך מעורבים צוותי ניהול וניהול הנכסים שלנו, הרימו לPMO גיא שיהאן העוסק בטפסי ה-4 וצוות המסירות מחברת ניהול הנכסים: Adi Blankleder-Shalom , Sami Uziel ו קובי לוי , הם אלו המבצעים ומלווים, לצד נציג הקבלן, את המסירה ה-1 וה-2 לרוכשים.

בנייה –
עבור רובינו הבילוי האולטימטיבי הוא לקחת קסדה ולהעביר יום באתר בנייה, עם עגורן ומשאיות בטון, עם רצפים, טייחים, אנשי שלד, טפסנים ובנאים.
ובכן – אנו מצויים כיום בביצוע של 220 יח"ד, ב-6 אתרי בנייה הפרוסים ברחבי תל אביב – לב העיר, מתחם נוגה, פלורנטין ונווה שאנן. הרימו לצוות הפיקוח ההנדסי שלנו: מיכאל פורמן וניתאי.

בתהליכי תכנון ולקראת קבלת היתר –
אלו הפרויקטים שעדיין נמצאים בשלבי התהוות, החל מתהליכי תכנון ראשונים ועד אלו המצויים ערב קבלת היתר בנייה. אנחנו אוהבים אותם כמו שאוהבים ילדים קטנים, חלקם בתינוקייה, חלקם כבר בגן חובה, אבל כולם עדיין מצריכים את הטיפול הצמוד והמלטף של אנשי הרישוי והתכנון שלנו הצועדים בשביל הבירוקרטי והסיזיפי, שביל התכנון.
ובכן – אנו מצויים היום בתהליכי תכנון שונים של 690 דירות, ב-11 פרויקטים – מרביתם בתל אביב, ואחד בשטח המתפתח והמתחדש של בת ים.
הרימו ל Liraz Barak Bain מנהלת הרישוי ו Omer Gura Dotan Yadlin מנהלי הפרויקטים מלווים את התינוקות החדשים לצד האדריכלים והיועצים השונים.


מה עוד היה לנו השנה?
זכינו להכרה – דירוג Dun's 100 - דירוג החברות המובילות בישראל של ענקית המחקר העסקי העולמית דן אנד ברדסטריט מדרג את החברות המובילות במשק הישראלי. מדובר בדירוג מקצועי, אובייקטיבי ומהימן המעיד על השתייכות לקבוצת החברות המובילות והמצליחות במשק הישראלי. השנה לא רק ש-Ewave Nadlan זכתה להכרה בדירוג לשנת 2021, אלא שאף נכנסנו היישר לצמרת של החברות הפעילות בתחום התחדשות עירונית בתל אביב, אחת משלוש החברות המובילות בתמ"א 38 בעיר.

טיילנו בתל אביב – במהלך השנה האחרונה המשכנו את מסורת טיולי הנדל"ן שלנו. השנה שמנו את הדגש על הבאת מובילי דעה לשטח, לחרוש עם הרגליים את הרחובות של תל אביב, ולהבין דרך הרגליים את הכיוונים אליהם הולכת העיר. בין הגופים שטיילנו איתם השנה בעיר ללא הפסקה: הנהלת בנק ירושלים, לשכת שמאי המקרקעין חיים מסילתי ; יערה ליפקיס שמאית מקרקעין ומשרד עו"ד Keren Cohen Blacharski המתמחה בתחומי ההתחדשות העירונית.

פתחנו את AYEKA לקהילה – כבר כשנה וחצי שמשרדי החברה נמצאים במתחם החללים המשותפים AYEKA המצוי בבעלות Ewave Nadlan. יחד עמנו משתכנים במתחם גם חברות הטכנולוגיה של קבוצת האם שלנו EWAVE, ועוד 20 חברות וגופים שבחרו להתמקם במתחם היפהפה. במהלך השנה פתחנו את המתחם וחדרי הישיבות לאירוח אירועים וישיבות ביניהם ל: קהילת דור העתיד, Under 40, של ענף הנדל"ן, לשכת שמאי המקרקעין מחוז ת"א, הנהלת קופ"ח מכבי ועוד. הרימו ל Yarden Toledano מנהלת המתחם.

מדדנו את המדד – המשכנו ביתר שאת בפרסום הטור החודשי שלנו "אסף מודד את המדד" בו אני בוחן את מצב הדופק של ענף הנדל"ן. קיבלתי מכם לאורך השנה פידבקים מעולים על הפורמט ועל דרך ההגשה שלו. מסתבר שרבים מצפים לפרסום הזה, בו אני מנסה להסביר את המגמות והטרנדים של ענף הנדל"ן בצורה נהירה ונגישה. אני רוצה להודות לכול הקוראים/ות על האמון, העניין והפידבקים. דעו שאני ניגש לכתיבה מתוך אחריות רבה.

הבאנו אייקונים – ביצענו סדרת הרצאות של "אייקונים" תל אביביים, שבהן נתנו לקהילה שלנו הזדמנות פיזית או וירטואלית להיפגש פנים אל פנים עם שניים מהאייקונים הישראלים הגדולים – איש הרדיו, הזמר והקומיקאי דורי בן זאב; וצלם העיתונות ומתעד החברה הישראלית אלכס ליבק. ההרצאות זכו להצלחה רבה, והן היו המשך לסדרת הרצאות השפים שביצענו בעבר. אין לנו ספק, שנמשיך בפורמט המנצח הזה של הרצאות מעניינות ומעשירות גם בעתיד.

השכרנו וניהלנו צבר של 250 דירות ב-4 פרויקטים – הגדול והמשמעותי ביניהם הוא אוקספורד טאואר, מגדל הסטודנטים החדיש שלנו בבאר שבע שנפתח לפני שנה בדיוק, ומאז לא יודע מנוחה. המקום, שמנוהל על ידי Ewave Nadlan, מתקבע לאחת הנקודות בעלות העניין בסצנה של הצעירים בעיר הדרומית, והביקוש אליו הולך ומתגבר, בטח בתקופה הנוכחית של טרום פתיחת שנת הלימודים האקדמית. לפני מספר חודשים הוספנו למגדל שוכר אסטרטגי חדש, את מיזם "בית חם" מבית "יחד למען החייל" (חיבור של קרן לב"י והאגודה למען החייל), ששכרו קומת מגורים שלמה, 12 דירות, למגורי כ-40 חיילים בודדים. כבוד לנו לזכות באמון של הסטודנטים בבאר שבע ושל הוריהם, וכבוד לנו לזכות באמון של מיזם "בית חם" ושל החיילים הבודדים.
הרימו ל Yaniv Fraid המנהל אוקספורד טאוור - Oxford Tower ביד רמה ועם צוות מנצח לצדו.

נתנו חזרה לקהילה 1 – הקמנו את מיזם "עסקים קטנים אנשים גדולים" במסגרתו אנו מתגייסים עבור רוכשים שלנו ובני משפחותיהם שהם בעלי עסקים. חיברנו, פרסמנו השקענו והפצנו את מרכולתם בקשת רחבה של נכסים דיגיטליים. זו הייתה דרכנו לסייע לעסקים קטנים רבים במהלך שנת הקורונה. הרימו ל May Sela ; Dvir David Elmakias מצוות השירות והקהילה שלנו.

נתנו חזרה לקהילה 2 – גם השנה היינו שותפים ליום ההתרמה של עמותת בית השנטי – בית חם לנוער בסיכון ובסכנת חיים. שמענו על בני הנוער שחייהם השתנו מקצה לקצה בעקבות הטיפול והחיבוק שקיבלו בבית השנטי, ונדהמנו מחדש מהאנרגיות הבלתי נדלות של מריומה מייסדת בית השנטי - בתים חמים לנוער בסיכון ובסכנה, אלדד וכל הצוות שמקדיש את חייו למען נוער בסיכון.

ילדים זה שמחה – את התכנים שלנו שאנו חולקים עימכם פיתחנו לראשונה להרצאה, שאנו קראנו לה "ילדים זה שמחה". ההרצאה עוסקת במנוע מספר 1 לביקוש דירות בישראל, הגורם שילווה את הענף שלנו בעשרות השנים הבאות, ושיתדלק את עליות המחירים של העתיד. אני מדבר על שיעור הילודה הגבוה בישראל, וההשלכות שלו על ענף הנדל"ן. ההרצאה הזו גרמה לי לראות לסתות נשמטות... גם של אנשים שחשבו שהם מכירים את הנתונים וההשלכות. אז אם גם אתם חלק מארגון העובד עם ענף הנדל"ן, ורוצים להבין טוב יותר מה מנוע הצמיחה של הענף שלנו, צרו איתי קשר בפרטי.

חוץ לארץ - Ewave Cyprus – העמקנו את הפעילות שלנו באי השכן, קפריסין. ביולי השנה נפתח המלון הראשון מתוך 4 ברשת החדשה שלנו https://www.livcollections.com/ המנוהלת על ידי Einat Zakariya והצוות: Noy Ben Yaish-Yaacov , Eitan Levinstein, עידית ויוגב מונדרי השותף הותיק והחתן הטרי שעשה השנה רילוקיישן והצטרף עם רוני אשתו לפיני מהנדס החברה, בלרנקה. החברה מציעה למשקיע הנדל"ן הישראלי לגוון את הפעילות עם נכסי נדל"ן מנוהלים בחו"ל, אך במרחק טיסה קצרצרה. אם תרצו להתאוורר מהקורונה ולקפוץ לאי השכן, באופן שלא חוויתם בעבר, הזמינו דירה ב Liv Urban Larnaca Booking.com! http://www.booking.com/Share-sQ3bzV או דברו ישירות עם Yogev Mondry , מבטיח שלא תשכחו את החופשה הזו.

טיימס סקוור ישראל – Times Square Israel by Ewave Group מיזם המדיה שלנו, שהפך את מתחם הבורסה ברמת גן לטיימס סקוור ישראלי. 4 מגה מסכים דיגיטליים בהיקף כולל של כ-400 מ"ר, שמדברים ומתקשרים ביניהם ומביאים מסר פרסומי מדויק למאות אלפי אנשים העוברים על פני אזור אסטרטגי זה. במהלך השנה האחרונה חידדנו ודייקנו את הפעילות שלנו בטיימס סקוור וחיברנו אותה גם לעולמות הדיגיטל, כך שכיום החברה מציעה חוויה המשלבת מהלכי וידאו-אונליין, מבוססי משפיענים וניתנים למדידה, המשולבים גם במסכי הענק שלנו בשטח. הרימו ל Avi Abadi ; Shir Schwadron ; Ofek Laor .

בקיצור, המון עשייה השנה - ומה מחר?
בקצרה, אלו הכיוונים החדשים ש Ewave Nadlan פונה אליהם השנה,
רבים מכירים אותנו כחברה הפעילה בתחום של ניהול קבוצות רכישה. זה המודל המרכזי בו בחרנו לפעול בשנים האחרונות, ואנו מרגישים מבורכים שהצלחנו בשנים אלו לנהל בהצלחה ובמקצועיות עשרות קבוצות רכישה במקומות שונים ברחבי הארץ.
אלא שכעת אנו פונים לכיוון של ייזום בדגש על מודלים שונים של התחדשות עירונית. כמנהל הפעילות מינינו את Yair Zohar , שנמצא עימנו כבר מספר שנים בתפקידים שונים, והתמנה לאחרונה לתפקיד סמנכ"ל ייזום עם אחריות על חטיבת הייזום הכוללת בתוכה צוות מקצועי ומיומן של שמאים, אדריכלים, צוות משפטי ואנשי שטח. עוד מאגדת בתוכה החטיבה את פעילות ההתחדשות העירונית, כשאנו מגדילים בצורה דרמטית את המשאבים שלנו בכל מה שנוגע לאיתור, מימון וביצוע של פרויקטים. הרימו ל Bar Jack ; Lior Mosseri ; Eyal Sharifi והיועץ המסור Tamir Wager.
הרציונל מאחורי ההקמה של חטיבת הייזום הוא התמודדות עם הבעיה החמורה ביותר הקיימת היום בענף – המחסור בקרקע לבנייה. הדרך הכמעט יחידה לביצוע פרויקט בנייה באזורי הביקוש, ובדגש על תל אביב, היא באמצעות ביצוע של תהליך התחדשות עירונית. תל אביב בפרט, אך גם אזורים רחבים בגוש דן, עומדים לשנות את פניהם בשנים הקרובות, כשאזורי תעשייה ישנים או מבנים ישנים יתחלפו במגדלי משרדים ומבני מגורים חדשים. אנו מתכוננים להיות חלק מהמהפך הזה.
הניצנים כבר כאן ובקרוב נכריז על פרויקטים חדשים שהם תוצאה של פעילות חטיבת הייזום וההתחדשות העירונית שלנו. כדי לסבר לכם את האוזן, אני יכול רק לומר כי חטיבת הייזום מתמודדת בימים אלה בכמה מהפרויקטים הרציניים הנמצאים כיום על סדר היום של הענף. דוגמא למכרז כזה, אליו נגשנו, אך לבסוף לא זכינו... היה המגרש ברחוב יגאל אלון פינת עמק ברכה, המיועד להקמת מגדל בן 48 קומות, הכולל 40 אלף מ"ר משרדים ו-112 דירות.

לא הזכרתי ולא תייגתי עוד כחצי נבחרת, כספים, שיווק, מכירות, ניהול ושירות. שיהיה מה לכתוב בתשפ"ג...

לאלו שצלחו את הפוסט הזה עד לסיומו אני רוצה להגיד שאפו ותודה על ההתעניינות. הבטחתי בפתיח של פוסט זה חיבור של ענף הנדל"ן לשיר הילדים לכבוד ראש השנה של לוין קיפניס, ובכן הנה הוא – בית רביעי, החלק הפחות זכור של השיר –
"שנה טובה לכול עמל
בניר וגם במלט
שנה טובה ומתוקה
לכול ילדה וילד!
שנה טובה, שנה טובה!"

אז שנייה לפני סיום – אני מבקש לאחל לכול אחת ואחד מכם שנה של צמיחה ושגשוג, שנה של עשייה והצלחות, שנה של בריאות ונחת, שנה של בנייה, שנה של התחדשות.
שנה טובה ממני, אסף כהנר ומכולנו ב-Ewave Nadlan!!!

Whatsapp